Меню

Избрани новини

Фен зона

Гришо се изправя срещу идолът си Роджър Федерер тази нощ в 04:00 часа българско време

Нашето момче е фен на големият тенисист от 12-годишен

Най-големият български тенисист на всички времена Григор Димитров ще се изправи срещу най-уважаваният от него съперник - швейцарецът Роджър Федерер в първия в кариерата си четвъртфинал на US Open.

Очаквано този сблъсък е гвоздеят в програмата на централния корт във “Флъшинг Медоус” в Ню Йорк - “Артър Еш Стейдиум”.

До сега Гришо се изявяваше на периферните кортове, предвид ниския му ранкинг.

Осмата битка между двамата ще започне около 03:30 часа българско време през нощта на вторник срещу сряда, като преди него вечерната сесия в 02:00 часа открива Серина Уилямс срещу Цян Ван.

За съжаление, букмейкърите тотално са отписали Григор Димитров в четвъртфиналния му мач на US Open 2019.

Най-добрият български тенисист достигна за първи път до тази фаза в турнира от "Големия шлем" след победи срещу Андреас Сепи (Италия), Андрей Махржак (Полша) и Алекс де Минор (Австралия) и отказване на хърватина Борна Чорич.

Победа на 38-годишният Федерер е оценена на 1.08, а такава за Григор Димитров на 8.00. Това трябва изцяло да свали напрежението от плещите на хасковлията, който от позицията на аутсайдер може да играе напълно освободено, коментират специалисти.

Най-вероятният резултат се очаква да бъде 3-0 сета за Федерер, оценен на 1.57. Един сет за Григор ще донесе печалба в пропорция от 3.75, а два сета - 8.50, според букмейкърите.

Пожелаваме успех на нашето момче - да се представи достойно и да излезе от този мач с гордо вдигната глава!

LifeOnline.bg - вече и в Instagram, последвайте ни.

За още светски новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.